Достапни линкови

Времето денеска: умерено облачно и топло


Ќе биде умерено облачно и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, поизразен вдолж Повардарието. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд, грмежи и услови за изолирана појава на град. Дневната температура ќе биде од 25 до 31 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG