Достапни линкови

Времето денеска: сончево попладне краткотраен дожд


Ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец. Попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе биде од 25 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG