Достапни линкови

Приведени 49 прекршители на полицискиот час


Луѓе со заштитни маски и полиција во Градски парк во Скопје.

МВР соопшти дека во текот на изминатото деноноќие 64 лица не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 49 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Дваесет лица, МВР, ја прекршиле мерката за задолжително носење заштитна маска. На територијата на државата, како што информира министерството, на 107 лица им се издадени решенија за изолација, а 54 лица потпишале изјави за самоизолација.

XS
SM
MD
LG