Достапни линкови

Умерено облачно и многу топло време


Времето ќе биде умерено облачно и многу топло. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе се движи од 11 до 18 степени, а дневната температура од 26 до 34 степени.

Во Скопје ќе биде умерено облачно и многу топло. Ќе дува слаб ветер од променлив правец. Утринската температура ќе достигне до 15 степени, а дневната температура до 32 степени.

XS
SM
MD
LG