Достапни линкови

Со хидропонска фарма на покрив, исплаќа долгови


Со хидропонска фарма на покрив, исплаќа долгови
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Абдулраман Ал-Масри, 23 годишен сириец изградил хидропонска фарма на покривот од зградата во Дамаск. Започнал во 2018 година, а веќе произведува 30 тони овошје и зеленчук. Плодовите ги продава за да се школува и да исплаќа долг.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG