Достапни линкови

До крајот на јули продолжен рокот на пасошите и возачките дозволи


Илустрација - Пасоши

Се продолжува рокот на важност на патните исправи и возачките дозволи со истечен рок на државјаните на Македонија за време на вонредната состојба, одлучила Владата на предлог на МВР на денешната седница.

Владата донесе уредба со која рокот на личните исправи се продолжува до 31 јули 2020 година, соопшти владината прес-служба.

Чулев - Новите пасоши ќе бидат обезбедени за седум до 10 дена

XS
SM
MD
LG