Достапни линкови

Проекции на статуи за зголемена свест


Проекции на статуи за зголемена свест
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

На светските големи статуи периодов се проектираа пораки за поголема свест и за благодарност. На Исус Спасителот во Рио де Жанеиро беше проектирана пораката #масабезглад, за да се зголеми свеста против фрлање храна во кризна пандемична состојба. А на Ајфеловата кула во Париз: „Фала богу што бевте тука“ за работниците на првите фронтови во борбата против КОВИД-19.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG