Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала облачност


Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено и засилен ветер од југоисточен правец. Дневната температура ќе биде од 22 до 30 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 30 степени.

XS
SM
MD
LG