Достапни линкови

Времето денеска сончево, температурата до 27 степени


Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. Попладне ќе има услови за краткотраен локален дожд и ретки грмежи. Утринската температура ќе се движи од 3 до 10 степени, а дневната од 20 до 27 степени. Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 7 степени, а дневна до 26 степени. Следува период на значително потопло време. Утре и во вторник во попладневните часови ќе има услови за локална појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

XS
SM
MD
LG