Достапни линкови

Времето денеска сончево и топло


Илустрација

Времето денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се движи од еден до девет степени, а дневната температура ќе се движи од 17 до 26 степени.
Во Скопје денеска ќе биде сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Утринската температура ќе достигне до пет степени, а дневната температура до 25 степени.

XS
SM
MD
LG