Достапни линкови

Полицискиот час го прекршиле 49 лица, 37 приведени


Илустрација - Полициски час во Битола

Во текот на изминатото деноноќие, на територијата на целата држава, МВР евидентирало 49 лица кои не ја почитувале забраната за движење, при што приведени се 37 лица, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Изминатото деноноќие на 26 лица им се издадени решенија за изолација, а 84 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација, информира МВР.

XS
SM
MD
LG