Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд, а локално ќе биде и нестабилно со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен северозападен ветер. Дневната температура ќе биде од 10 до 20 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 15 степени.

XS
SM
MD
LG