Достапни линкови

Кралица во кралицата на спортовите


Кралица во кралицата на спортовите
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Со 6 национални рекорди во атлетика, спорт познат како кралица на спортовите, 23-годишната Дрита Ислами е македонската кралица на атлетиката. Во февруари годинава го запиша шестиот рекорд на 400 метри во сала, кога истрча за 56.35 секунди. Овој рекорд претходно бил 56.49 секунди и е стар 40 години. Освен тоа, таа е 9 години по ред прогласена за најдобра атлетичарка. Што има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG