Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно и ветровито наместа со услови за појава на краткотраен дожд. Ќе продолжи да дува повремено силен северен ветер (над 70 км/час) особено изразен во поширокото Повардарие и на истокот. Дневната температура ќе биде од 11 до 21 степен. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.

XS
SM
MD
LG