Достапни линкови

Времето облачно со повремени врнежи од дожд


Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува засилен северен ветер. Утринската температура се движи од 6 до 12, а дневната ќе достигне од 15 до 23 степени.

Во Скопје, според Управата за хидрометеоролошки работи ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со засилен северен ветер. Попладне ќе има услови за повремен дожд. Утринската температура ќе се спушти до 8, а дневната ќе достигне до 21 степен.

XS
SM
MD
LG