Достапни линкови

Владина седница за нови мерки за Ковид-19


Влада на Република Северна Македонија

Владата соопшти дека денеска ќе одржи седница преку интернет-видеокомуникација на која се очекува да бидат донесени нови одлуки во однос на состојбата со пандемијата со Ковид -19.

За заклучоците кои ќе бидат донесени, Владата ќе информира со соопштение по завршување на седницата, соопшти Владата.

XS
SM
MD
LG