Достапни линкови

Приведени 34 лица за непочитување на полицискиот час


Илустрација - Полициски час во Скопје

МВР соопшти дека во текот на изминатото деноноќие 51 лице не ја почитувало забраната за движење. Од нив, 34 биле приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

„Во истиот период на 72 лица им се издадени решенија за изолација, а 57 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација, две лица не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација“, соопшти МВР.

XS
SM
MD
LG