Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Променливо облачно и топло со слаб до умерен западен до северозападен ветер. Претпладне ќе има повеќе сончеви периоди, а попладне со услови за појава на краткотрајна нестабилност со пороен дожд засилување на ветерот и појава на грмежи. Дневната температура ќе биде од 14 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степенa.

XS
SM
MD
LG