Достапни линкови

Земјотрес од 6,6 степени во Куба


Илустрација - Главниот град на Куба, Хавана

Силен земјотрес со јачина од 6,6 степени по Рихтеровата скала ја погоди денеска Куба.

Епицентарот на земјотресот беше на 48 километри југоисточно од регионот Баракоа, на длабочина од два километра.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

XS
SM
MD
LG