Достапни линкови

Полицискиот час го прекршиле 28 лица, 21 приведени


Полициски час во Скопје

Во изминатото деноноќие вкупно 28 лица во државата не ја почитувале забраната за движење, 21 од нив биле приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти МВР.

Во истиот период, според податоците на Министерството, на 65 лица им се издадени решенија за изолација, а 18 лица потпишале изјави за самоизолација. Полициските службеници кои извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, не евидентира лица кои не ја почитувале мерката.

XS
SM
MD
LG