Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Попладне ќе има појава на локален краткотраен дожд и ретки грмежи, особено во јужните делови на земјава. Дневната температура ќе биде од 16 до 26 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 24 степени.

XS
SM
MD
LG