Достапни линкови

Денеска пристигнуваат респираторите од ЕУ


илустрација

Денеска пристигнуваат респираторите кои се донација од Европската Унија за С. Македонија. Министерот за здравство Венко Филипче упати благодарност до Унијата и евроамбасадорот Самуел Жбогар, поради поддршката за здравствениот систем на Северна Македонија од четири милиони евра за справување со состојбата предизвикана од пандемијата од Ковид-19.

Министерот Филипче негативен на Ковид 19

Тој, наведе дека најголемиот број од сите дијагностицирани досега се од луѓето кои се во самоизолација, кај кои има идентификуван контакт и коишто во меѓувреме развиле симптоми.

XS
SM
MD
LG