Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен претежно јужен ветер. Дневната температура ќе биде од 10 до 20 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 18 степени.

XS
SM
MD
LG