Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно и врнежливо


Претпладне во југозападните делови ќе има повремен дожд. Во останатите делови ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен променлив ветер. Дневната температура ќе биде од осум до 17 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.

XS
SM
MD
LG