Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, пообилни кон крајот на денот. Ќе дува умерен до засилен ветер од север и северозападен правец. Дневната температура ќе биде од 15 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 22 степена.

XS
SM
MD
LG