Достапни линкови

Полицискиот час го прекршиле 84 луѓе


Полициски час во Скопје

Полицијата регистрирала 84 луѓе кои во изминатото деноноќие не ја почитувале забраната за движење. Од нив приведени се 67 луѓе, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопштија од МВР.

Исто така, според статистичките податоци за изминатите 24 часа на 31 лице им се издадени решенија за изолација, а 43 лица потпишале изјави за самоизолација.

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и не се евидентирани лица кои не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација.

XS
SM
MD
LG