Достапни линкови

Над 1000 заразени морнари со коронавирус на францускиот носач на авиони Шарл де Гол


Францускиот носач на авиони Шарл де Гол

На францускиот носач на авиони Шарл де Гол со коронавирус се заразени 1046 од вкупно 1760 морнари, соопшти денеска француската влада.

Портпаролот на француската морнарица Ерик Лаво изјави дека околу 50 отсто од заразените немаат никакви симптоми.

Францускиот носач на авиони Шарл де Гол е втор носач на авиони со инфицирани морнари по појавата на заразата на американскиот брод Теодор Рузвелт.

XS
SM
MD
LG