Достапни линкови

Забраната за движење не ја почитувале 77 луѓе


Забраната за движење на територија на целата држава не ја почитувале 77 луѓе во текот на изминатото деноноќие, соопштува МВР. Од нив 46 луѓе се приведени, а за останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки.

Како што соопшти МВР, според статистичките податоци за изминатото деноноќие на 219 лица им се издадени решенија за изолација, а 84 лица потпишале изјави за самоизолација.

Контролите на луѓе што се во изолација и самоизолација покажале дека сите ги почитуваат мерките.

XS
SM
MD
LG