Достапни линкови

Пациентите да не ги лажат здравствените работници


Пациентите да бидат искрени на прашања на здравствените работници, апелираат од Здравствен дом Велес. Четворица вработени во Лабораторијата на ЈЗУ Здравствен дом Велес, се ставени во самоизолација поради контакти со лица при земање на крв во Лабораторија, кои лажеле на прашањата за тоа дали имале контакти со заразени или сомнителни на Ковид-19, изјави доктор Страхил Тодоров, портпарол на ЈЗУ Здравствен дом за МИА.

Тој апелира до сите пациенти кои се јавуваат за било каква медицинска помош во нивните служби да бидат искрени.

Во Велес има 36 дијагностицирани со Ковид -19.

XS
SM
MD
LG