Достапни линкови

Авионска моќ против коронавирусот


Авионска моќ против коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:27 0:00

Некои градови одлучија да прскаат средство за дезинфекција на јавните места како мерка против коронавирусот. Во рускиот град Челиабинск инженери прилагодиле авионски мотор за моќен антивирусен млаз.

Категории

XS
SM
MD
LG