Достапни линкови

Во Њујорк, над 10,000 починати од коронавирусот


Њујорк

Бројот на смртни случаи од коронавируотс во Њујорк е над 10.000, а болниците сè уште примаат по 2.000 нови пациенти на ден, изјави гувернерот Ендрју; Куомо. Тоа е за првпат за една недела бројот да се спушти под 700. „Овој вирус е убиец“, рече Куомо.

Трамп одговори на критиките од епидемиологот Фаучи: Време е за отказ

Во меѓувреме, постои опасност во градот да ги снема тестовите за ковид-19, а од медицинските професионалци е побарано да тестираат само пациенти кои се сериозно болни, соопшти градскиот оддел за здравство.

XS
SM
MD
LG