Достапни линкови

Времето денеска: сончево со локална облачност


Generic -- Sun, heat

Ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен, во западните делови западен, а долж Повардарието југоисточен ветер. Дневната температура ќе биде од 16 до 24 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 23 степена.

XS
SM
MD
LG