Достапни линкови

Времето денеска сончево со умерен ветер


Врменска прогноза.

Времето денеска ќе биде сончево со мала умерена облачност во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од нула до седум степени, а максималната од 18 до 25 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 5, а максималната ќе достигне 22 степени.

XS
SM
MD
LG