Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност, во јужните делови облачноста ќе биде поголема. Ќе дува умерен североисточен ветер. Дневната температура ќе биде од седум до 16 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.

XS
SM
MD
LG