Достапни линкови

Загина човек при експлозија на гас во зграда во Русија


Руското министерство за вонредни состојби соопшти дека при експлозија на гас во станбен блок во близина на главниот град загина најмалку еден човек а неколкумина се повредени. Уништени се неколку ката од зграда која се наоѓа во руската населба Орехово – Зујево на околу 85 километри од Москва. Експлозијата настанала откако на жителите им било наредено да останат дома како дел одстрогите мерки за карантин како превенција од ширењето на коронавирусот.

XS
SM
MD
LG