Достапни линкови

Филипче: Сите информации за Ковид 19 на вашиот телефон


Веб страница и мобилна апликација „коронавирус мк “ е достапна на владината интернет страница со цел објавување на најновите информации за состојбите со пандемијата на едно место. Министерот за здравство Венко Филипче на неговиот официјален фејсбук профил информира дека од денеска секој корисник на смарт телефон може да ја симне новата апликација и потребите информации ќе ги добива секојдневно на телефон.

„Преземете ја апликацијата од koronavirus.gov.mk/app – следете ги најновите вести, дневни статистики и совети за како да се заштитите од коронавирусот“напиша на својата фејсбук страница министерот Филипче.

XS
SM
MD
LG