Достапни линкови

Јоханис апелира Романците од странство да не се враќаат за Велигден


Претседателот на Романија Клаус Јоханис испрати апел до романските државјани во странство да не се враќаат дома за велигденските празници поради епидемијата на коронавирус, пренесува Агерпрес.

Јоханис изрази жалење поради апелот кој морал да го упати до граѓаните на Романија.

„Овојпат, воскресението на нашиот Господ го опфаќа целото човештво во длабока криза. Оваа година ќе бидеме до нашите најблиски од далеку“, рече романскиот претседател.

XS
SM
MD
LG