Достапни линкови

Цел викенд полициски час во Куманово


Илустрација: Центарот на Куманово

Владата донесе одлука за полициски час во Општина Куманово, и тоа целосна забрана за време на викенд, почнувајќи од 21 часот вечерва до 5 часот в понеделник, напиша на својот Фејсбук профил премиерот Оливер Спасовски.

Во работните денови, од понеделник до петок, забраната важи секој ден во периодот од 16 до 5 часот.

„За земјоделските активности, дозволено е движење во рамки на територијата (атарот) на селата, исклучиво за работните потреби“, пишува Спасовски на Фејсбук.

XS
SM
MD
LG