Достапни линкови

Времето денеска: претежно сончево и студено


Утрото ќе биде студено, преку денот променливо облачно, во јужните делови со слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер, особено изразен долж Повардарието. Дневната температура ќе биде од пет до 12 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 13 степени.

XS
SM
MD
LG