Достапни линкови

Седница на Советот за безбедност


Стево Пендаровски

Во Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски денеска седница ќе одржи Советот за безбедност на Република Северна Македонија.

Вонредна состојба во цела држава поради коронавирусот

На седницата, како што соопшти кабинетот на шефот на државата, покрај постојаните членови на Советот, на покана на претседателот Пендаровски, ќе присуствуваат и началникот на Генералштабот на Армијата, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски, директорот на Агенцијата за разузнавање, Еролд Муслиу, директорот на Агенцијата за национална безбедност, Виктор Димовски, гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска, заменичката на претседателот на Владата задолжена за економски прашања, Мила Царовска, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за финансии, Нина Ангеловска.

XS
SM
MD
LG