Достапни линкови

Времето денеска: сончево со умерена облачност


Ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има локални врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе биде меѓу 9 и 19 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 17 степени.

XS
SM
MD
LG