Достапни линкови

Вратени 176 македонски државјани од Германија


Авион на Визер. Илустрација.

Од Германија денеска се вратија 176 македонски државјани со специјален лет на компанијата „Визер“. Тројца патници се деца. Тие полетале од аеродромот во Берлин, при што пред да се вратат во земјава дале согласност дека 14 дена ќе бидат во државен карантин. Претходно македонски државјани беа вратени од Словенија и од Хрватска.

XS
SM
MD
LG