Достапни линкови

Од Словенија се враќаат 130 македонски државјани


Авион на Виз Ер илустрација

Околу 130 македонски државјани кои престојувале во Словенија со специјален лет на компанијата „Виз Ер“ се враќаат во државата. Авионот полетал претпладнево од аеродромот Берник, а сите македонски државјани кои сакале да се вратат поради коронавирусот дале согласност дека 15 дена ќе бидат во државен карантин.

Вратени 169 македонски граѓани од Хрватска

Во организирањето на летот учествувале Министерството за надворешни работи и амбасадата во Словенија.

XS
SM
MD
LG