Достапни линкови

Изминатото деноноќие 107 граѓани не го почитувале полицискиот час


Полиција

Мерката за забрана на движењето во државава, во текот на изминатото деноноќие не ја почитувале 107 лица, од кои 35 се приведени, а 47 се опоменати. За останатите кои не ја почитувале забраната се направени записници кои се доставени до обвинителството.

Од МВР соопштија дека вчера на 18 лица им се издадени решенија за изолација, а 24 лица потпишале изјави за самоизолација.

При полициска контрола на лица во изолација и самоизолација едно лице не било пронајдено дома.

Од МВР информираат дека извршени се вкупно 206 контроли и во три случаи констатирани се непочитување на мерките

XS
SM
MD
LG