Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно со повремен дожд


Ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневната температура ќе биде од два до 11 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до осум степени.

XS
SM
MD
LG