Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Дневната температура ќе биде меѓу два и 11 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до седум степени.

XS
SM
MD
LG