Достапни линкови

Времето денеска: претежно облачно и студено


Ќе биде облачно, студено и ветровито со врнежи претежно од снег. Најизобилни врнежи се очекуваат во источните делови. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер. Дневната температура ќе биде од минус три до шест степени. Во Скопје и околината слично време со максимална температура до два степена.

XS
SM
MD
LG