Достапни линкови

Меркел во карантин поради контакт со заразен доктор


Ангела Меркел на седница на германската влада

Германската канцеларка Ангела Меркел е во карантин, бидејќи лекарот кој и дал вакцина бил позитивно тестиран на коронавирус.

Меркел: коронавирусот најголем предизвик од Втората светска војна

Меркел била информирана за резултатите на тестот на докторот со кој била во контакт по вчерашната прес конференција на која најави нови мерки за сузбивање на ширењето на вирусот. 65 годишната Меркал во петокот од предострожност примила вакцина против пневмонија

XS
SM
MD
LG