Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Од изутрина ќе дува умерен, повремено засилен претежно североисточен ветер. Максималната температура ќе биде од 11 до 19 степени. Во Скопје и околината слично време со дневна температура до 16 степени.

XS
SM
MD
LG