Достапни линкови

Спасовски: Не одете во странство!


Техничкиот премиерт Оливер Спасовски денеска преку видео порака на својот фејсбук профил упати апел до сите граѓани да ги одложат патувањата надвор од Република Северна Македонија.

„Секоја држава во регионот и во Европа има свои мерки за заштита и имаме проблем граѓаните да не можат да ги поминуваат границите или да остануваат некаде заглавени на граничните премини“, рече Спасовски.

Тоа, додаде тој, дополнително создава проблем за институциите на државата.

XS
SM
MD
LG